Vítejte v Klubu ENERGY

Vítáme Vás na internetových stránkách Klubu Energy Šumperk! Na těchto stránkách se můžete dozvědět vše ohledně filosofie a výrobcích firmy Energy, naleznete zde program našeho KE a také některé služby, které jsou ve stálé nabídce KE Šumperk a KC ZÁBŘEH.

Reflexologie

Reflexologie neboli reflexní terapie je zónová terapeutická metoda, která využívá masáže nohou i rukou k uzdravení ostatních částí těla. Chodidla i ruce, kde je přes 7800 nervových zakončení odpovídajících všem orgánům, představují virtuální mapu našeho těla.

Při reflexní masáži jsou tlakem palce stimulovány reflexní body jednotlivých orgánů na plosce nohy. Následkem je obnovení toku životní energie v oslabeném místě organismu, regenerace a detoxikace celého těla.

Reflexologie jako vyhraněná léčebná metoda vznikla až ve 20. století, její počátky jsou však mnohem starší. Člověk si pravděpodobně masíroval nohy od chvíle, kdy po nich začal chodit, protože masáž nohou je instinktivní a uklidňující činnost.

Je vhodnou metodou při chronických i akutních potížích či bolestech. Zejména při bolestech zad, migrénách, alergiích, ekzémech, nespavosti, nachlazení a nevolnostech.

Reflexologie je doplňková terapie, která se používá na rukou a nohou a pomáhá léčit člověka celkově, nejen převažující symptomy.

Reflexologie léčí tělo celkově

Reflexologie se také nazývá zónová terapie a vychází z názoru, že každá část těla je ztělesněna na rukou a nohou, a že tlak na určité oblasti rukou a nohou může mít terapeutické účinky na ostatní části těla.

Použití a výhody

Reflexologie je účinná v případě:

  •     bolesti zad
  •     migrény
  •     artritidy
  •     problémů se spánkem
  •     zranění při sportu
  •     potížích se zažíváním
  •     stavech vyvolaných stresem


Vhodná i pro odpočinek a relaxaci

Reflexologie se hodí pro lidi všech věkových skupin a dokáže ulevit od celé řady akutních a chronických stavů. Mnoho lidí používá reflexologii jako způsob odpočinku těla a mysli a při boji se stresem. Mnozí lékaři, konzultanti a další odborníci zároveň uznávají reflexologii jako průkaznou, respektovanou a účinnou terapii.

Léčí stres

Se stále se zvyšujícím množstvím stresu je důležité, aby lidé více pečovali o své zdraví. Reflexologie nám pomáhá vypořádat se s fyzickými, mentálními a emočními otázkami, a tím nám pomáhá se uzdravit a uchovat si zdraví.


Krása reflexologie je v tom, že se snadno používá takřka v každém prostředí a nevyžaduje žádné specializované vybavení. Pro samoléčbu nepotřebujete nic než své ruce. Můžete si je ovšem podložit slolženým svetrem, polštářem nebo ručníkem. Ať doma, v práci nebo ve vlaku, ruce si můžete ošetřit rychle, snadno a sami v kteroukoliv denní dobu.

Reflexní terapie nohou

Ošetření nohu je nejpřínosnější, pokud je poskytne jiná osoba, a léčebná energie (např. Reiki) tak může volně obíhat v těle. Sezení s ošetřením nohou zabere trochu víc času, je lepší vymezit si na ně chvilku navečer nebo o víkendu. Budete překvapeni, jak vás povzbudí samotný tělesný dotyk.

Ošetřovaný by se měl posadit do pohodlného křesla, položit si nohy na úzký stolek nebo židli a chodidla položená velkým polštářem do klína ošetřujícího.  K uvolnění chodidel můžete použít zklidňující emulzi – zvlášť osvěžující jsou mentolové – pro snazší propracování chodidla palcem (u velmi suché kůže se reflexy vyvolávají obtížněji).

Použijte však jen malé množství a vyhýbejte se masážním olejům, protože na kluzké kůži se reflexy nacházejí velmi těžko.

Co to znamená přiměřeně?

Ať jste mladí nebo starší, jak často potřebujeme reflexologii, závisí na tom, zda chceme léčit nějaký zdravotní problém, nebo prostě jen tak udržovat dosažený zdravotní stav. Záleží také na tom, kolik máte času.

Například pokud trpíte třeba zácpou, nadýmáním, migrénou nebo houserem, měli byste podstoupit úplné ošetření nohou dva- až třikrát týdně a doplnit ho pravidelným ošetřením rukou. I ty nejúpornější zdravotní potíže mohu na reflexologická sezení příznivě zareagovat, často i po selhání všech ostatních metod.

Jste-li však zdraví a v dobré kondici a reflexologie vám má posloužit jenom k udržení tohoto stavu, stačí zpravidla jedno sezení s úplným ošetřením nohou za měsíc, proložené příležitostným ošetřením rukou.

Facebook


Kontaktní formulář

Vzhledem k tomu, že se nám množí případy, kdy nemůžeme reagovat na dotazy do poradny z důvodu, že není uvedena emailová adresa nebo je vyplněna nesprávně, doporučujeme vyplnit také kolonku telefonní číslo. Pomůžete nám tak ke zkvalitnění komunikace a k Vaší spokojenosti.

Děkujeme

Otevírací doba KE Šumperk


 
Pondělí        9:00 - 14:00
   Úterý         14:00 - 17:00
 
Středa          9:00 - 17:00
  Čtvrtek      14:00 - 18:00


Kde nás najdete

 Hlavní třída 13
 (Slovanský dům 1.patro)
 Šumperk

Akce

Nabízíme:
-komplexní vyšetření zdraví na diagnostickém přístroji Sensitiv Imago za 1.000 Kč!Na vyšetření si rezervujte asi 2 hod. Vašeho času. 

E-shop

Produkty firmy Energy i jiné najdete v tomto e-shopu: prirodniprodukty.cz


Novinky

Webing.cz - webhosting, webdesign Infotip.cz - informaèní a vyhledávací server
Copyright © 2011 - 2018 Klub Energy Šumperk