Vítejte v Klubu ENERGY

Vítáme Vás na internetových stránkách Klubu Energy Šumperk! Na těchto stránkách se můžete dozvědět vše ohledně filosofie a výrobcích firmy Energy, naleznete zde program našeho KE a také některé služby, které jsou ve stálé nabídce KE Šumperk a KC ZÁBŘEH.

Laserterapie

PROVÁDÍME V CENTRU ENERGY ZÁBŘEH

Laser MAESTRO a Laserové sestavy

Firma JENSO je autorizovaným dealerem fy MEDICOM a.s., která  vyrábí laserové sestavy stavebnicovým systémem. Tím lze dosáhnout základní, kvalitní a výkonný laser za přiměřenou cenu, a postupně, s nárůstem požadavků a finančních možností, jej doplňovat a vylepšovat.

CCM MAESTRO

je moderní a elegantní počítačem řízená jednotka s velkým displejem.
Jsou v ní uloženy hodnoty nastavovaných parametrů(frekvence-dávky) doporučené pro nejčastější diagnózy v jednotlivých oborech, které lze změnit podle vlastního uvážení a poznatků z léčby. 

K této jednotce lze současně připojit dvě sondy ošetření různých výkonů a vlnové délky, které lze během libovolně přepínat.

Ovládání této jednotky je velice snadné, neboť potřebné údaje se vždy  zobrazí na displeji. Další možností je plynulé snižování výkonu sondy, 9 vlastních předvoleb a připojení tiskárny.

CCM SoftLaser

Jedná se o přenosnou sestavu pro domácí použití nebo pro začínající kosmetičky.  Složení sestavy: bateriová jednotka SMART, CCM sonda 670nm/5mW nebo 670nm/15mW a čipové karty vše v plastikovém obalu.

CCM Smart

Představuje samostatnou přenosnou řídící jednotku laserových CCM sond, nezávislou na zdroji elektrické energie.Součástí přístroje je čipová karta, na které je naprogramováno 9 nejčastějších aplikací u vybraného oboru.

Laser sondy

základ stavebnicového systému, dělíme podle hloubky průniku do tkáně na:povrchové, pracující v červené oblasti spektra a vyzařující viditelný paprsek světla o vlnové délce 635 nm,pronikající asi do 0,5 cm
-dále sondy univerzální, též červené, o vlnové délce 670 nm

s hloubkou průniku do 2 cm

- a hloubkové  infračervené sondy, neviditelné, vlnová délka 830 nm, hloubka průniku do 5 cm.

-výkon sond je současné době v červeném spektru od 3 mW do 80 mW, v neviditelném od 30 mW do 450 mW.      

Typ Výkon Vlnová délka Průnik
povrchové červené, pracují v červeném spektru vlnové délky
40-80 mW
670 nm
do 1,5 cm
hloubkové infračervené, neviditelné
40-450 mW
830 nm
do 5 cm

Výběr sondy

    1.      Při výběru laserové sondy (záleží na tom úspěšnost další léčby) se řídíme využitelností v oboru.
    K léčení kožních onemocnění, povrchových poranění a ke všem slizničním aplikacím (gynekologie, stomatologie, ORL) použijeme sondy červené, pro rehabilitaci a pohybový aparát použijeme infračervené.
    2.      Dalším měřítkem je výkon sondy. Čím vyšší vlnová délka, tím hlouběji paprsek pronikne a tím vyšší výkon sondy potřebujeme k získání stejné hustoty vyzářené energie.
   

V praxi to znamená, že k docílení přibližně stejné hustoty vyzářené energie ve sloupci sondou 630 nm / 7 mW potřebujeme u sondy o vlnové délce 670 nm výkon kolem 25 mW a u sondy 685 nm výkon ještě vyšší.

Laserové sondy

CCM Quatro - osvit větší plochy

 

 

 

 

 

Vícenásobný laserový zdroj pro plošné ošetření


CCM LineScan - pro plošné ozařování

Paprsek je zde rozkmitán do šířky a jeho pohyb lze plynule regulovat dálkovým ovládáním. Osazen je červenou nebo infračervenou sondou.

BlueBeam - modrá sonda


doplňková sonda k řídící jednotce CCM MAESTRO nebo CCM SMART určenou k ošetření pleti s projevy akné

Co je LASER

Je to zdroj koherentního, monochromatického a polarizovaného světla. To znamená, že světlo kmitá v jedné rovině a jedné dané vlnové délce. Podle aktivního prostředí dělíme lasery na pevnolátkové, polovodičové, plynové a kapalné. V kosmetice využíváme lasery polovodičové nízkovýkonné.

Jak soft lasery fungují?

Laser není nic jiného než světlo se specifickými vlastnostmi, a světlo má, jak známo, pro živé buňky zcela zásadní a nezastupitelný význam. Tento jev je nejmarkantnější u rostlin, které asimilují světlo ke svému růstu, ale podobná závislost existuje i u
živočišných organismů.

Nedostatek světla způsobuje poruchy růstu a projevuje se i psychickými poruchami, depresemi nebo takzvanou chorobou sezónního nedostatku světla (Seasonal light deficiency).

Laserová energie je ve tkáni absorbována prostřednictvím cytochromatických buněk. V mitochondriálním aparátu jednotlivých buněk se přeměňuje světelná energie na energii buněčnou. Zároveň se při průchodu světla zvyšuje propustnost buněčných membrán, což vede k jejich lepší výživě, zlepšenému fungování a rychlejšímu dělení. 

Tyto děje pak aktivují ve tkáni makrofágy, odpovědné za pohlcování škodlivin a hojivé procesy, zvyšují aktivitu fibroblastů - vazivových buněk podporujících syntézu kolagenu ve tkáni, a vyvolávají zvýšené vyplavování specifických enzymů. 

Kromě stimulace růstu a hojení se ještě v medicíně využívají jiné vlastnosti laserového paprsku, jako například schopnost snižování bolestivosti působením na nervová zakončení, protizánětlivý efekt nebo stimulace akupunkturních či fyziologických spoušťových bodů.

  • příznivě působí na bolesti zad, svalů, šlach….             
  • dále na dermatologické problémy - akné, herpes viry, jizvy, hematomy, strie…                           
  • na ušní, nosní a krčních problémy perforace bubínku, bolest v oblasti středouší…                       
  • proti artritidě, artróze…
  • další použití – na gynekologické problémy                                                                                     
  • proti bolesti zubů, krčků, dásní…

Facebook


Kontaktní formulář

Vzhledem k tomu, že se nám množí případy, kdy nemůžeme reagovat na dotazy do poradny z důvodu, že není uvedena emailová adresa nebo je vyplněna nesprávně, doporučujeme vyplnit také kolonku telefonní číslo. Pomůžete nám tak ke zkvalitnění komunikace a k Vaší spokojenosti.

Děkujeme

Otevírací doba KE Šumperk


 
Pondělí        9:00 - 14:00
   Úterý         14:00 - 17:00
 
Středa          9:00 - 17:00
  Čtvrtek      14:00 - 18:00


Kde nás najdete

 Hlavní třída 13
 (Slovanský dům 1.patro)
 Šumperk

Akce

Nabízíme:
-komplexní vyšetření zdraví na diagnostickém přístroji Sensitiv Imago za 1.000 Kč!Na vyšetření si rezervujte asi 2 hod. Vašeho času. 

E-shop

Produkty firmy Energy i jiné najdete v tomto e-shopu: prirodniprodukty.cz


Novinky

Webing.cz - webhosting, webdesign Infotip.cz - informaèní a vyhledávací server
Copyright © 2011 - 2018 Klub Energy Šumperk